Самим популярним матеріалом для скатних дахів сьогодні є оцинкований метал в найрізноманітніших видах, яскравий приклад, односхилий дах із стандартного профнастилу. Це і металочерепиця, профлист, і фальцеве покриття.

Працювати з таким матеріалом легко і швидко, площа листів велика, тому робота спориться. Вартість прийнятна, матеріал довговічний, не горючий. З недоліків лише слабка звукоізоляція, та великий витрата в обрізках.

Азбестоцементний шифер (або просто шифер). Чудовий недорогий матеріал, десятиліттями використовується на ділянках. Правда, все більше для нежитлових технічних приміщень, оскільки не має презентабельний вигляд, так і азбест — екологічно брудний матеріал.

М’яка покрівля. Це матеріали на основі волокон, просочених бітумом. Сюди відносять бітумну черепицю, ондулін, різні підвиди руберойду. Працювати зручно, матеріал еластичний. Прекрасно повторює будь-яку складну конфігурацію даху.

Плоска покрівля є більш економічним варіантом облаштування даху, ніж скатна. При рівній площі будівлі площа першої менше площі другої — а це означає, що і матеріалів буде потрібно менше. «Зводиться» плоский дах в умовах зниженої екстремальності», отже, можна вести мову про зниження трудомісткості монтажних робіт.

Спрощується також подальше обслуговування поверхні — очищення водостоків, огляди димоходів і вентиляційних каналів. Фахівцю, який працює з вашої спорудою, не буде потрібно вправність альпініста. Приємно також, що проекти будинків з плоским дахом дозволяють монтувати кліматичне обладнання (наприклад, зовнішні блоки кондиціонерів), не перекриваючи фасад.

Але є моменти, в яких плоска покрівля програє скатної. Наприклад, вона найбільше «страждає» з-за снігових навантажень.